Czego mogę się nauczyć od innych przedsiębiorców

Jakich podcastów warto słuchać? 10 propozycji dla przedsiębiorcy

1

W tym wpisie znajdziesz informacje.

 1. Po co słuchać podcastów.
 2. Jak słuchać podcastów.
 3. Jakich słuchać podcastów.

Postanowiłem, że napiszę ten wpis dość spontanicznie. Dzisiaj 0 6:30 w samochodzie – z niego też pochodzi zdjecie na blogu:) Średnio raz na tydzień mam dłuższą podróż po Polsce do jakiegoś klienta. Nie zawsze jadę pociągiem, gdzie można popracować. Czasem logistycznie dużo łatwiej jest wziąć samochód. Jadąc samemu przez kilka godzin, bardzo często wcześnie rano lub w nocy, jak już wszyscy śpią, warto jest zrobić coś produktywnego. Ja w takich sytuacjach słucham najczęściej audiobooków lub podcastów. Dzisiaj słuchałem bardzo ciekawego odcinka z twórcą Zapier.com Wade Fosterem. Opowiadał jak zbudował firmę, która dzisiaj ma 10 mln dolarów przychodów, praktycznie żadnych pieniędzy nie wydając na marketing https://mixergy.com/interviews/zapier-with-wade-foster/. Niecała godzina słuchania i przynajmniej kilka bardzo interesujących growth hacków, pomysłów i inspiracji.

Po co słuchać podcastów, jako przedsiębiorca? Z mojej perspektywy:

 • żeby wiedzieć jakie są aktualnie trendy na świecie,
 • żeby dowiadywać się o narzędziach, które mogą pomóc w rozwoju biznesu,
 • żeby wiedzieć jak używać tych narzędzi i jakie może to mieć efekty,
 • żeby dowiadywać się co myślą i jak działają najbardziej utalentowanymi przedsiębiorcy na świecie,
 • żeby się inspirować i motywować do dalszego działania.

Szczególnie lubię podcasty, w formie wywiadów z ludźmi, którzy osiągają duże sukcesy. Nie tylko na polu biznesowym, ale też w innych dziedzinach życia. Ci ludzie uwielbiają się dzielić swoimi doświadczeniami. Można z tego czerpać całymi garściami. Co więcej, ta wiedza jest za darmo.

Jak słuchać podcastów:

 • wystarczy ściągnąć darmową aplikację do podcastów na swoim telefonie oraz zasubskrybować interesujące Cię kanały,
 • warto to robić w określonych sytuacjach: ja słucham podcastów podczas rannego biegania (świetny czas na inspirowanie się i planowanie), podczas jechania do biura i z biura (efektywnie do godziny czasu codziennie!!!), jadąc samochodem w dłuższych, samotnych podróżach (najczęściej moja ukochana trasa Wrocław-Warszawa:), kosząc trwawę w ogrodzie (to efektywnie nie tak często się zdarza:)
 •  ja bardzo często słucham podcastów na przyspieszonym tempie 1,5 prędkości – treść jest cały czas zrozumiała, jestem w stanie więcej się dowiedzieć w krótszym czasie (hack podobny do nauki szybkiego czytania:)
 • słucham przede wszystkim podcastów po angielsku. Dlaczego? Tutaj jest to moje subiektywne podejście. Lubię przede wszystkim wywiady. O ile z polskimi przedsiębiorcami mam okazję porozmawiać, o tyle do zagranicznych nie mam dostępu. Uważam, że większość trendów, know how powstaje w pierszej kolejności na zachodzie. Nie znaczy to oczywiście, że od czasy do czasu nie posłucham czegoś polskiego. Te, które lubię w naszym ojczystym języku to: www.failurepodcast.pl, www.malawielkafirma.pl, www.startuptalks.pl.
 • Podcastów jest bardzo dużo i nie da się przesłuchać wszystkich, tak samo jak nie da się przeczytać wszystkich ciekawych książek. Zanim zaczniesz słuchać odcinka, przeczytaj nie tylko sam tytuł, ale i opis czego możesz się w nim spodziewać. Słuchaj tylko to co uważasz, że warte jest Twojej uwagi.

Jakich podcastów słuchać?

Wybrałem 10. Mój klucz wyboru to:

 • Je słucham najczęściej,
 • Dają mi najwięcej wiedzy i przyjemności w słuchaniu,
 • Mają różne długości. Czasem 15 minut co wystarczy na szybką podróż samochodem. A czasem 1,5 godziny co pozwoli przesłuchać całość podczas dłuższego wybiegania,
 • Większość z nich była mi polecona przez innych przedsiębiorców, których znam i szanuję.

1.  www.mixergy.com – rozmowy z wartościowymi przedsiębiorcami.

zrzut-ekranu-2016-12-08-o-20-51-51

2. The Growth Show – podcast twórców HubSpota.

zrzut-ekranu-2016-12-08-o-20-50-00

3. The Tim Ferris Show – wywiady nie tylko z przedsiębiorcami, sporo szczególnie ciekawych odcinków na początku serii.

zrzut-ekranu-2016-12-08-o-21-18-20

4. Built to sell – lekcje od przedsiębiorców, którzy sprzedali swoje firmy.

zrzut-ekranu-2016-12-08-o-21-19-25

5. Marketing School – dość nowy podcast jednego z bardziej znanych marketerów internetowych Neila Patela. Odcinki średnio 10 minutowe. Dużo ciekawych narzędzi.

zrzut-ekranu-2016-12-08-o-21-19-54

6. Social Media Podcast – bardzo fajnie opisywane najnowsze narzędzia i strategie w social media. Z każdego odcinka można wziąć coś ciekawego.

zrzut-ekranu-2016-12-08-o-21-20-21

7. The #AskGaryVee Show – motywacja, motywacja. Jak za dużo się go słucha to można się znudzić, natomiast raz na jakiś czas idealnie.

zrzut-ekranu-2016-12-08-o-21-18-40

8. The Enterpreneur on Fire – dużo ciekawych i różnorodnych odcinków z często mniej znanymi przedsiebiorcami.

zrzut-ekranu-2016-12-08-o-21-20-53

9. Manager Tools – dobry warsztat managerski – techniki i strategie. Nadchodzi czas kiedy przedsiębiorca musi być też sprawnym managerem, dlatego warto słuchać.

zrzut-ekranu-2016-12-08-o-21-21-28

10. The Smart Passive Income by Pat Flynn – o robieniu biznesu w internecie.

zrzut-ekranu-2016-12-08-o-21-18-00

Proponuję żebyś przesłuchał 1, 2 odcinki z każdego z powyższych 10 kanałów i sam zdecydujesz po tym, który z nich warto dalej subskrybować.

Na sam koniec mam do Ciebie 2 prośby:

1 – w komentarza napisz proszę jaki podcast Ty uważasz za wartościowy, chciałbyś go zarekomendować i dlaczego akurat ten? Stworzymy w ten sposób bardzo wartościową listę, z której każdy z nas będzie mógł się czegoś ciekawego dowiedzieć.

2 – jak ten lub inne artykuły, które piszę uważasz za wartościowe, to prośba o share na facebooku i zapraszam do wpisania się do mojego newslettera poniżej.

Darmowy e-book

"31 sposobów na generowanie dodatkowych przychodów w Twoim biznesie"

Zapisuję się na newsletter i chcę otrzymać darmowy e-book.

100% Prywatności. Nie będziemy wysyłać spamu!

Komentarze

 1. Moje typy:
  1. Mała wielka firma – robienie biznesu w polskich warunkach
  2. The Podcast – produktywność, książki i ciekawe tematy
  3. Manager Plus – produktywność, zarządzanie

  1. Dzięki za polecenie MWF, Piotr 🙂 Natomiast do 10 podcastów wskazanych przez Wojtka dorzuciłbym jeszcze Youpreneur FM Chrisa Duckera i Online Marketing Made Easy Amy Porterfield.

 2. Polecam również
  The School of Greatness
  This is your Life with Michael Hyatt
  The Fizzle Show – mój ulubiony! zawsze się uśmieję podczas słuchania!
  Freedom Fast Lane
  Beyond the To Do List

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 32 bytes) in /home/ketjow2/domains/przedsiebiorca.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1902