Czego mogę się nauczyć od innych przedsiębiorców

zrzut-ekranu-2016-11-28-o-15-43-16

 

Stworzyłem ten blog z myślą o każdym, kto jest w stanie zaryzykować wiele żeby spełnić swoje marzenia jako przedsiębiorca. Jak przekroczyłeś ten rubikon to wiesz, że ścieżka powrotu nie wchodzi już w grę. Smak wolności jest jedyny w swoim rodzaju. Widmo porażki cały czas czai się gdzieś za horyzontem. Rzeczywistość, w której musisz się obracać jest skomplikowana. Pozwól, że będę pomagał Ci się w niej odnaleźć.

Swój Rubikon przekroczyłem w 2008 roku i aktualnie mam kilka spółek, w których zatrudniam ponad 50 osób. Udało mi się w 3 całkowicie różnych działalnościach przejść od 0 zł do pierwszego miliona przychodów i więcej. Doświadczyłem wielu porażek i wielu sukcesów. Nauczyłem się już dużo, ale myślę, że jeszcze więcej będę się musiał jeszcze nauczyć. Każdy miesiąc bycia przedsiębiorcą jest inny i trzeba się zmagać z innym rodzajem wyzwań.

 

W tym blogu znajdziesz:

  • wpisy na temat najważniejszych lekcji jakie odrobiłem od 2008 roku,
  • wywiady z innymi przedsiębiorcami, od których i ja i Ty możemy się wiele nauczyć,
  • recenzje blogów, książek, podcastów, z których czerpię wiedzę i inspiracje,
  • analizy różnych narzędzi, software’ów, systemów, które testuję w swojej firmie,
  • aktualności z życia moich firm i bieżące wyzwania, z którymi muszę sobie radzić.

Będę poruszał m.in. zagadnienia z tematyki: sprzedaży i marketingu (inbound marketing, outbound marketing, content marketing, growth hacking), leadership i wspieranie ludzi, finansowanie rozwoju, systemy zarządzania i kultura organizacyjna.

 

Przedsiębiorczość dla mnie to taka analogia do bycia surferem:

„Jesteś na morzu. Być może czekasz na pierwszą lub kolejną dużą falę. Prawdopodobnie chcesz złapać największą z nich. Może Ci ona dać najwięcej frajdy, ale upadek z niej może Cię kosztować bardzo dużo. Jak już na niej płyniesz to nie specjalnie możesz się rozmyślić i musisz dopłynąć do końca. Uda Ci się to tym pewniej jak ćwiczyłeś na mniejszych falach i słuchałeś rad bardziej doświadczonych surferów.”

 

Chciałbyś skonsultować jakieś wyzwanie w Twojej firmie? Napisz do mnie.